Kiek kainuos prijungimas prie AB ESO tinklų

Žemiau pateikiamoje nuorodoje galite preliminariai paskaičiuoti kiek jums kainuos* prijungimas prie AB Energijos skirstymo operatorius elektros tinklų.
Buitinių vartotojų pajungimo įmokos skaičiuoklė

Verslo klientų pajungimo įmokos skaičiuoklė

* Atkreipiame dėmesį, kad skaičiavimas ya preliminarus. Tikslų prijungimo įmokos dydį galima paskaičiuoti tik gavus AB ESO prijungimo sąlygas.
Kaip pavyzdį galime pateikti vieno iš mūsų užsakovo istoriją:
Užsakovui įvedus savo duomenys į skaičiuoklę, buvo paskaičiuotas preliminarus projektuojamas atstumas – 5 m, numatant pajungimą nuo šalia sklypo sumontuotos 0,4 kV elektros kabelių linijos.
Gavus prijungimo sąlygas paaiškėjo, kad vartotoją reikia pajungti ne nuo šalia sklypo sumontuotos 0,4 kV elektros kabelių linijos, bet nuo transformatorinės, kuri sumontuota už 200 m nuo užsakovo sklypo. Užsakovui pajungimo įmoka padidėjo 1000 €.
Taip atsitiko todėl, kad sistemą skaičiuoja artimiausią atstumą nuo esamų elektros tinklų iki pageidaujamo elektros energijos apskaitos prietaiso montavimo vietos, bet neįvertina esamų elektros tinklų apkrovimo. Taip atsitiko ir šiuo atveju. Sistema paskaičiavo artimiausią atstumą, bet AB ESO inžinierius nagrinėjęs buitinio elektros energijos vartotojo pateiktą paraišką, išanalizavęs esamos 0,4 elektros kabelių linijos, praeinančios šalia užsakovo sklypo apkrovimą, neleido naujo vartotojų pajungimo nuo šios linijos, dėl maksimalaus jos apkrovimo.